تبلیغات
سایت هواداران رئال مادرید در ایران - مانوئل پیگیرینی : هنوز روی ترکیب کار داریم .

برای ورود به تالار گفتمان بر روی عکس کلیک کنید

: Powered By
میهن بلاگ
: Graphic Design

پرسپولیس

مانوئل پیگیرینی : هنوز روی ترکیب کار داریم .
مانوئل پیگرینی ، اولین مصاحبه ی مطبوعاتی پیش تمرین خود را به عنوان مربی رئال مادرید انجام داد.

*بازیکنان را چطور دیدید ؟ مخصوصا کریستیانو رونالدو .
فکر می کنم که تیم عالی است . طبیعتا ، بعد از تعطیلات هیچ مشکلی وجود ندارد ، بنابر این هیچ چیز مهم جدیدی وجود ندارد .

*فکر می کنید که نبردن حداقل یک جام ناکامی است ؟
همه می دانیم که رئال مادرید به چه می خواهد برسد . ما به طور طبیعی سخت تلاش می کنیم تا هر عنوانی را ببریم .

* ژابی آلونسو برای تیمتان ضروری است ؟
هیچ بازیکنی وجود ندارد که بدون او نتوانیم کار کنیم . او فوتبالیست مهمی است و بر هیچ کس پوشیده نیست که رئال خواهان جذب اوست ، اما این آسان نخواهد بود .

* کار با تیم 32 نفره سخت نیست ؟ دوست دارید که پروسه ی فروش ها هر چه زودتر انجام شود ؟
وقتی که تعداد بسیار زیادی بازیکن در ترکیب هستند ، بعضی ها محبورند که بروند . مربی باید بدون توجه به وضعیت بازیکنان با آنها کار کند . من دوست دارم که هر چه زودتر ترکیب تیمی ام روشن شود . اما ما هنوز وقت داریم که تصمیم می گیریم که در پایان چه کسی خواهد ماند . بهر صورت ، این چنان مشکل بزرگی برای من نیست .

* شما کی به ترکیب نهایی خود خواهید رسید ؟ به نظر شما کدام پست باید تقویت شود ؟
هر چه زودتر ، بهتر . هفتم مرداد وقت مناسبی است ، وقتی که ملی پوشان ما هم بر می گردند . بیشتر از این نمی توانم در شک و تردید خریدهای جدید بمانم . ما در بعضی پستها چندین گزینه ی متفاوت داریم ، بیشتر از همه خط حمله . ما بیشتر به هافبک و دفاع کناری نیاز داریم .

* نظر شما درباره ی کریستیانو رونالدو به عنوان یک شخص و یک بازیکن چیست ؟
همان طوری است که انتظار داشتم باشد . او اولین کسی است که به زمین تمرین می رسد .خودش را وقف تیم می کند . او نقش یک ستاره را بازی نمی کند ، خیلی با استعداد است اما در نظر من یک بازیکن معمولی است که خودش را در اختیار رئال مادرید قرار داده است . تصویرش در زندگی شخصی با این چطور بازیکنی است کاملا متفاوت است .

* اگر در نهایت نتوانستید ژابی آلونسو را بگیرید ، نظرتان در مورد ژوائو موتینو چیست ؟
بازیکنان زیادی هستند که در مورد پیوستنشان به باشگاه صحبت می شود ، ترجیح می دهم که در مورد یک مورد خاص حرف نزنم .

* واتیکان دیروز گفت که فلورنتینو پرز پول زیادی را صرف بازیکنان می کند ، نظر شما چیست ؟
چیزی برای گفتن ندارم . غلط یا درست ، هر کسی حق دارد که عقیده اش را ابراز کند و من برای نقد آنچه که واتیکان گفته است مناسب نیستم .

* به خاطر شرکت نکردنتان در مراسمهای معارفه از شما انتقادات زیادی شده است ...هر کسی نظری دارد . می دانستم که چه اتفاقی قرار است رخ دهد ، فکر می کنم که اهمیتی نداشت که من در معارفه ها حضور داشته باشم .

* چه چیزی از رئال مادرید بیشتر شما را شگفت زده کرده است ؟
چیز زیادی نبوده است ، چرا که من سالهای زیادی بازیکن بوده ام و در اسپانیا هم مربی پنج تیم بوده ام . ما همه می دانیم که رئال مادرید چقدر بزرگ است اما من اخوشحالم که اینجا هستم و تلاش خواهم کرد تا جامهای زیادی را ببرم .

* اشنایدر در پروژه ی شما هست ؟
بازیکن خیلی خوبی در تیم است و با وجود او تیم سود می کند اما صحبتهای زیادی هست که بازیکنان هلندی خواهند ماند یا خیر .

* انتظارات شما از پیش فصل چیست ؟
خیلی فیزیکی نخواهد بود . ابتدا تیم را با کارهای روتین با هم هماهنگ می کنیم . اتحاد میان کادر فنی و بازیکنان مهم است ، فکر می کنم که رفاقت ما خیلی مفید خواهد بود .

* جو تیم چطور است ؟ با کریستیانو رونالدو صحبت داشته اید ؟
مردم نباید هر چیزی که مشنوند را باور کنند . هر تیمی متفاوت است و من در اینجا با این ستارگان بزرگ هیچ مشکلی نمی بینم . رقابت شدیدی برای رسیدن به ترکیب اصلی در تیم وجود خواهد داشت ، اما این به اتمسفر خوب تیمی خللی وارد نمی کند . من وکریستیانو یک صحبت معمولی داشتیم . من تلاش کرده ام که با همه شان صحبت کنم و با آنها درباره ی انتظاراتم سخن بگویم . ما همدیگر را در ایرلند بهتر خواهیم شناخت .

* نخریدن ریبری یک مشکل خواهد بود ؟
همان طور که گفتم ، هیچ بازیکنی صروری نیست ، باید ببینیم که در نهایت چه رخ می دهد .

*به نظر شما ، امسال رئال به سطح بارسلونا خواهد رسید یا این که بهتر از آنها کار خواهید کرد ؟
بارسلونا با بردن سه جام اثبات کرد که تیم بزرگی دارد . آنها فلسفه ای با ثبات و بازیکنان با کیفیت دارند . ما تلاش خواهیم کرد که بهتر از بارسلونا و سایر تیمها باشیم . البته بقیه تیمها را نیز نباید دستکم بگیریم ، چرا که تیمهای بزرگی در اروپا با ما خواهند جنگید .

* چه کسی جایگزین دروازه بانتان فلیپه راموس خواهد شد ؟
ما به دنبال شخص دیگری می گریم ، چرا که فلیپه چندین هفته را از دست داده است .

* فکر می کنید که چند جام بتوانید ببرید ؟ باشگاه از شما نخواسته است که روی یکی از آنها تمرکز ویژه داشته باشید ؟
نه ، هدف ما تمرکز روزی هر بازی در هر لحظه است . می خواهیم در هر رقابتی خوب بازی کنیم می خواهیم که همه ی آنها را فتح کنیم .

هنوز به کلودیو براوو در درون دروازه علاقمندید ؟
نمی خواهم در مورد بازیکنی به طور خاص صحبت کنم .

سخت ترین چیز برای شما در حال حاضر چیست ؟
از نظر من ، همه چیز در رئال مادرید سخت است ، چرا که باشگاه از شما انتظار بردن همه چیز و خوب بازی کردن در همان لحظه را دارد . وظیفه ی من هیجان زده کردن هواداران با ارائه ی فوتبال زیباست . ابتدا باید ترکیب را بسازیم سپس به فرمی که هر بازیکن باید با آن هماهنگ شود خواهیم رسید .

* رائول امسال مهره ی کلیدی تیم خواهد یا این که در اکثر فصل نیمکت نشین می شود ؟
از نظر من ، 25 بازیکن نهایی ، همه آماده ی بازی خواهند بود . ما باید به پنج سال حذف شدن در مرحله ی یک شانزدهم خاتمه دهیم . رائول در تمامی این سالها کیفیتش را نشان داده است اما خط حمله ی ما با وجود مردانی چون هیگواین ، رائول ، بنزما ، کریستیانو رونالدو و نیستلروی ، که در چند روز آتی آماده ی بازی می شود قدرتمند است. ما این فصل در بازیهای زیادی شرکت خواهیم کرد ، برنامه به خاطر بازیهای جام جهانی فشرده است . در رئال ماردید هر کسی شانس بازی پیدا خواهد کرد .

* با بازیکنانی که از تیم جدا خواهند شد صحبتی داشته اید ؟
من با هر بازیکنی درباره ی وضعیتش در تیم صحبت کرده ام . باید به دنبال جایگزین برای چنین بازیکنانی باشیم . همه می خواهند بمانند اما در نهایت عده ای مجبورند که در پروژه ی ما نباشند .

رونالدو در بازی 29 مرداد بازی می کند؟
تا پیش از بازی ، 10 روز در ایرلند تمرین خواهیم داشت . این پیش فصل است و هدف اصلی آن شناختن ترکیب اصلی است . از هر کسی انتظار داریم که در ده تا هشت بازی دوستانه شرکت داشته باشد . همه باید برای شروع رقابتها به آماده ترین حد ممکن برسند .

*می دانید که کدام بازیکنان خواهند رفت ؟
بستگی دارد که چه کسی بیاید . باشگاه در زمان ضرورت ، اعلام خواهد کرد اما این حقیقت نخواهد داشت که همه ی هلندی ها باید بروند . باید تلاش کنیم که در زمان ساخت تیم ، اشتباهی از ما سر نزند .

* چه زمانی این تیم ، همان تیم مد نظر شما خواهد بود ؟هیچ اولتیماتومی وجود ندارد . می دانم که چه می خواهم اما به دنبال رسیدن به آن در اولین بازی پیش فصل نیستم . ترکیب باید پیش از شروع رقابتها آماده باشد . ما به عملکرد هر بازیکن در طول پیش فصل توجه خواهیم کرد . باید محرومان و مصدومان همین جا مشخص شوند . می خواهم بهترین مردانم را در طول فصل به زمین بفرستم . می خواهم در کمترین زمان ، بهترین تیم ممکن را بسازم . علیرغم این که این پروژه ای جدید است هیچ اولتیماتومی وجود ندارد ، اما امیدواریم که تا زمان شروع اولین بازی لیگ به ترکیب مورد نظرمان برسیم .


 

پاسخ تماس با ما پاسخ به نوشته