تبلیغات
سایت هواداران رئال مادرید در ایران - سالگادو : این سال آخر فوتبال من است

برای ورود به تالار گفتمان بر روی عکس کلیک کنید

: Powered By
میهن بلاگ
: Graphic Design

پرسپولیس

سالگادو : این سال آخر فوتبال من است
پس از دو تمرین صبحگاهی ، میشل سالگادو ، نایب کاپیتان رئال مادرید دومین کنفرانس مطبوعاتی ایرلند را برگزار کرد .


احساست در مورد این دو روز آغازین چیست ؟
احساسی عالی دارم واقعا .

شایعاتی که پیرامونت راجع به بازی در قطر بود چه شد ؟
هیچ اتفاقی نیفتاد . برای یک موضوع تبلیغاتی به قطر رفته بودم . رئال مادرید در مورد استراحت به من نگفته و می خواهم که فوتبالم را اینجا تمام کنم . این آخرین سال قراردادم است و اگر اتفاق خاصی رخ نخواهد آخرین سال فوتبالم نیز خواهد بود .

زیدان گفته که ریبری بهتر از رونالدوست ، نظرت چیست ؟
ترجیح می دهم در مورد کسانی که اینجا حضور دارند و برای رئال مادرید بازی می کنند صحبت کنم . امکان دارد که ریبری برای رئال مادرید بازی کند اما او هنوز اینجا نیست . فکر کنم که بهتر است درباره ی کریستیانو صحبت کنم که یک مادریدیستاست .

نظرت درباره ی کریستیانو چیست ؟
چیزی نمی گویم که درحال حاضر کسی نداند . او حمله کردن ، سرعت ، توانایی دریبل را به ما می افزاید . یکی از بهترین های دنیاست و همیشه جایگاه چنین بازیکنانی در رئال مادرید است . باید خوشحال باشیم که او اینجاست .

توجه کرده ای که امنیت بیشتر شده است ؟
من به هر چیز توجه کرده ام کاملا آرام است . ما در یک منطقه ی آرام هستیم و مردم اینجا فوق العاده هستند . زیاد به امنیت نیازی نیست . برای مثال ، وقتی که به تور آسیایی می رفتیم حوادث بیشتری رخ می داد ریال حالا ما امنیت بیشتری داریم . فکر نمی کنم که اینجا امسال هیچ مشکلی باشد .

نظرت درباره ی پیگرینی و سه تمرین در روز چیست ؟
دومین بار در طول دوران فوتبالم است که سه تمرین در روز داشته ام . فکرم کنیم تفاوت زیادی بین کار فیزیکی و دویدن و تمرین قدرتی است . می خواهیم چهار روز ، روزی سه تمرین داشته باشیم و این به ما کمک می کند که هماهنگ شویم . مربی یک فرد آرام است که می داند چه می خواهد و با فوتبال اسپانیا خیلی آشناست .

ناچارید که به حضور در فینال چمپیونزلیگ در برنابئو فکر کنید ؟
همین الان ما بیشتر از این که حرف بزنیم تمرین می کنیم . سرانجام باتری های بازیکنان شارژ می شود و همه ی انرژیشان برای فصل را باز می یابند . موضوعی که می گویید راه زیادی در پیش دارد و ترجیح می دهد راجه به آن حرفی نزنم . این شورانگیز است اما برای ما خوب نیست که راجع به آن حرف بزنیم . ما در مرحله ی سازندگی هستیم و باید روی کار ود تمرکز کنیم .

دیده اید که هواداران به هیجان آمده اند ؟
به این احتیاج داشتم . وقتی که زیدان و بکام آمدند در بهترین وضعمان بودیم . آمدن این بازیکنان شور و شوق هوادارانمان را می افزاید . هوادارنمان روزهای سختی داشته اند و باید هیجان و امید را به مادریدیسمو بزگردانیم و تیم را به جایی که متعلق به آن است برسانیم .

صحبتهای زیادی درباره خریدهای جدید است ریا، بقیه به این فکر نمی کنی که باید کنار بروی ؟
نه اصلا . زمانی به آین احساس می رسم که مربی با من کار نکند . در این مرحله ترانسفرها طبیعی است . مهم این است که برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم . کنار گذاشتن وظیفه ی باشگاه است و بازیکنان نباید درباره اش فکر کنند .

فکر می کنی شخصیت پیگرینی به اندازه ی کافی برای رهبری تیم مناسب است ؟
در جایگاهی نیستم که قضاوت کنم که یک مربی در یک تیم می تواند یا نمی تواند . این وظیفه ی باشگاه است . در طی پنج سال کارش در ویارئال ثابت کرد که او تیم ها را خوب مربیگری می کند . او حتی به نیمه نهایی چمپیونزلیگ رسیده است .

این فصل برای تیم چه می توانی بکنی ؟
من کارم را انجام می دهم و به تیم و باشگاه احترام می گذارم . وظیفه ی من این است که هر چقدر که می توانم به تیم کمک کنم .

فکر می کنی که تیم بهتر است که یک ستاره اسپانیایی داشته باشد ؟
نمی توانیم در مورد این چیزها قضاوت کنیم . طبیعی است که لارم است تیم پوسته اسپانیایی داشته باشد .ما ملی پوشانی همچون ایکر ، سرجیو و آلبیول که تازه به ما ملحق شده داریم . صحبتهایی است که ژابی آلونسو به تیم می پیوندد . فکر می کنم باشگاه باید بدون توجه به ملیت ، آن شخصی را که نباز است به تیم اضافه کند .

فکر می کنی چه اشتباهاتی در دوره ی ملقب له "عصر کهکشانی ها " رخ داد ؟
سخت است که بگوییم ، چون هر دوره ای متفاوت است . باید از اشتباهاتمان درس بگیریم . آن سال فشار زیادی داشتیم ، حالا سه ملی پوش با کیفیت و بزرگ به تیم اضافه شده اند و کیفیت تیم را بالا برده اند . ما شش مهاجم داریم که هر کدام سالی 20 گل می توانند به ثمر برسانند . دوست دارم که در مورد خریدهای بزرگمان حرف بزنم .

وقت لذت بردن از ماندتان در ایرلند را دارید ؟
ما بیشتر اوقات سخت کار می کنیم ، اما احساس خوبی داریم . شرایط اینجا برای ما عالی است ، این یک مکان آرام است و ما راحت هستیم . هوای اینجا هم زیباست . هوای مادرید خیلی گرم بود ، هوای اینجا برای کار پیش فصل عالی است .


 

پاسخ تماس با ما پاسخ به نوشته